Lokale usługowe

Firmy usługowe z terenu Krakowa, nie narzekają na brak pracy, przyciąga to wielu przedsiębiorców, którzy szukają odpowiedniej lokalizacji do prowadzenia biznesu. Oczywiście bardzo ważna jest odpowiednia lokalizacja, należy kupić lub wynająć lokal tam gdzie możemy liczyć na wielu klientów.

Naturalnie trzeba także zwrócić uwagę na obecność firm konkurencyjnych, jednak świadcząc najlepszej jakości usługi nie trzeba martwić się konkurencją. Każdy rodzaj działalności ma swoją unikatową charakterystykę i będzie wymagał odpowiedniego lokalu. Przykładowo lokale gastronomiczne posiadają wiele szczegółowych wytycznych sanitarnych, a więc wynajęcie lokalu gastronomicznego nie zawsze jest rzeczą łatwą. W przypadku nowego budownictwa, możemy ustalić z deweloperem szczegóły. Może być to przykładowo lokalizacja wyciągów, sanitariatów, czy odpływów wody. Deweloper nawet w gotowym budynku w pewnym stopniu może wykonać niezbędnych poprawek, aby dostosować lokal do wymagań klienta.

Właściciel budynku, dzięki współpracy z architektem który ten budynek projektował szybko dostosuje lokal. Deweloper zadba także aby prowadzony biznes nie był uciążliwy dla mieszkańców danego budynku. Warto także zwrócić uwagę iż lokale handlowo usługowe często wymagają pewnych rozwiązań które określają przepisy prawa budowlanego, przepisy przeciwpożarowe czy BHP. Wynajęcie obiektu wolno stojącego czasem może wymagać dodatkowych kosztów związanych z przystosowaniem lokalu. Zakup lub wynajęcie lokalu pod budynkiem mieszkalnym zmniejsza naturalnie te koszty. Często będą to także niższe koszty związane z ogólną eksploatacją, ogrzewaniem czy wywozem śmieci. Warto zwrócić na to uwagę ze względu na fakt iż firmy zobowiązane są do podpisania umowy na wywóz odpadów, w przypadku wynajmu lokalu w większym kompleksie koszta i obowiązki nie są już tak uciążliwe. Mniejszy będzie także podatek od gruntów, który zostanie rozbity na większą liczbę mieszkańców. Dodatkowo obecność innych firm w tym samym budynku, to szansa na pozyskanie dodatkowych klientów, którzy korzystają z usług tych firm, osoby które skorzystaj z usług zakładu fryzjerskiego, mogą przy okazji zrobić zakupy w sklepie spożywczym. Zatem tego rodzaju rozwiązanie będzie bardzo korzystne. Obecnie najczęściej lokale usługowe mieszczą się na parterze natomiast mieszkania są na piętrze, jest to uzasadnione potrzebą posiania wejście do lokalu usługowego na wysokości chodnika.

Często wejścia do klatek schodowych będą znajdowały się z drugiej strony budynku. Zaletą prowadzenia działalności pod budynkiem mieszkalnym są z pewnością klienci którzy są mieszkańcami, zatem sklep spożywczy czy zakład fryzjerski może liczyć na stałych klientów.